Górnik Łęczna zdołał zremisować z Piastem Gliwice

Niedoceniany Górnik Łęczna zdołał zremisować z niedawnym Mistrzem Polski

W dzisiejszym meczu Górnika Łęczna z Piastem Gliwice padł remis 1:1. To bardzo ważny punk dla zespołu z Lubelszczyzny.

Mało kto dawał Górnikowi szanse

Przed meczem zdecydowanym faworytem był Piast Gliwice. Mimo absencji kilku piłkarzy pierwszego składu, zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika prezentuje się w tym sezonie znacznie lepiej.

Zespół z Łęcznej po 10 kolejkach zamykał tabelę PKO Ekstraklasy piłkarskiej. Piast Gliwice plasował się w środkowej części tabeli.

Beniaminek z Łęcznej wykorzystał brak kilku podstawowych piłkarzy Piasta – między innymi Tomasza Jodłowca, który najbardziej kojarzony może być z udanych występów w Legii Warszawa.

Remis nie zmienił lokaty Górnika Łęczna w tabeli

Zespół Górnika Łęczna zdążył przyzwyczaić w tym sezonie do bardzo kiepskiej gry. Mecze głównie przegrywali zasłużenie, nie prezentując się wystarczająco dobrze, jak na poziom najwyższej ligi piłkarskiej w Polsce.

W starciu z Piastem Gliwice mało kto spodziewał się wyniku innego, niż porażka. Górnik zdołał zremisować i zdobył punkt, który może okazać się cenny w końcowym rozrachunku. Póki co Łęcznianie wciąż znajdują się jednak na ostatnim miejscu tabeli ligowej.

Po 11 kolejkach Górnik Łęczna ma na koncie zaledwie jedno zwycięstwo. Do tego zawodnicy zdołali trzy razy zremisować i siedmiokrotnie musieli uznać wyższość ligowego rywala.

Nieoczekiwany przebieg meczu

W meczu bramki zdobywali Patryk Sokołowski oraz Bartosz Śpiączka. Zawodnik Piasta trafił już w trzeciej minucie, co było bardzo niekorzystnym rozpoczęciem meczu dla gospodarzy. Zawodnik zdołał wykorzystać dośrodkowanie Damiana Kądziora.

Bartosz Śpiączka swojego gola strzelił głową jeszcze w końcówce pierwszej połowy. Wykorzystał świetne dośrodkowanie. W pierwszej połowie ciężko było wskazać zespół grający lepiej. Obie drużyny miały kilka sytuacji, raczej bez bardzo dobrych okazji na zdobycie gola. Większość pierwszej połowy toczyła się w środkowej części pola.

Górnik Łęczna dominował w drugiej części meczu

Mało kto spodziewał by się takiego rozwoju zdarzeń – w drugiej połowie to gospodarze prowadzili grę. Ostatecznie nie udało się umieścić piłki w siatce Piasta Glowice.

Mecz rozegrany w Łęcznej zakończył się więc wynikiem 1:1