Badanie społeczne wśród młodzieży w Lublinie

#Poznajmy się! Lubelscy urzędnicy z pytaniami do młodzieży, by poznać ich opinię

Pracownicy Ratusza w Lublinie zdecydowali się na przeprowadzenie dość niecodziennych badań społecznych. Postanowili zasięgnąć opinii najmłodszych mieszkańców miasta – w wieku między 10, a 30 lat.

Ciężko usłyszeć głos młodzieży

Na co dzień urzędnicy i lubelscy radni pracują głównie w swoim gronie. To doświadczeni urzędnicy, eksperci w swoich dziedzinach, których mieszkańcy miasta wybrali jako swoich reprezentantów. Nie da się jednak ukryć, że wśród osób decydujących o kierunku rozwoju miasta nie ma zbyt wielu osób w wieku kilkunastu, czy dwudziestu kilku lat. Dlatego urzędnicy postanowili wyjść na ulice i zasięgnąć rady najmłodszych mieszkańców Lublina. Poznanie ich oczekiwań oraz zalet i wad niektórych rozwiązań pozwoli na stworzenie dla osób przed trzydziestką komfortowego i przyjaznego środowiska do życia.

Lublin: Europejska Stolica Młodzieży 2023

Wielkimi krokami zbliża się ogromne wydarzenie, które już za nieco ponad rok rozpocznie się w stolicy województwa lubelskiego. To właśnie z okazji nadchodzących wydarzeń z okazji organizacji ESM2023 w Lublinie mają zostać przeprowadzone zmiany, które wskaże młodzież. Ankieta dla młodzieży znajduje się na stronie internetowej organizatorów akcji.

Czas na zbieranie informacji wyznaczono do końca listopada tego roku. W badaniu weźmie udział sto młodych mieszkańców Lublina. Wyniki ankiety, jej analiza i dodatkowe materiały znajdą się na stronie mlodylublin.eu

Aby zebrać informacje od jak najszerszej grupy mieszkańców, ankietę można wypełnić w jednym z trzech najpopularniejszych w stolicy Lubelszczyzny języków:

  • ankieta w języku polskim;
  • badanie ankietowe po angielsku;
  • ankieta opisana w języku ukraińskim.

Udział w badaniu jest więc możliwy także dla cudzoziemców lub osób nie posługujących się językiem polskim w stopniu biegłym.

Podobne akcje były także przeprowadzone m.in. przez urzędników z Zamościa.