W okolicy Biłgoraju może powstać bezpieczny parking

Zofia Woźnica proponuję budowę dużego parkingu koło Biłgoraju. Radna Sejmiku ma mocne argumenty

Jedna a radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego, Zofia Woźnica, chciałaby wybudować w okolicy Biłgoraju dużego parkingu przy drodze wojewódzkiej numer 835.

Droga krajowa numer 835 to bardzo ważna część infrastruktury transportowej w regionie Podkarpacia i Lubelszczyzny. Biegnie od Lublina, przez Biłgoraj, aż do Sanoka. Umożliwia dogodny dojazd między innymi do granicy z Białorusią, przejść granicznych umożliwiających wjazd do Białorusi. Kierowcy z południowej części wschodniej ściany Polski chętnie korzystają z DK835 w celu dojechania do autostrady A4. Cała droga ma aż 250 kilometrów długości i jest jedną z najdłuższych „krajówek” w Polsce.

Każdego dnia na wysokości Biłgoraju tą drogą przejeżdża kilkanaście tysięcy pojazdów (szacowana liczba to między 15, a 17 tysięcy). Suma z pewnością znacznie wzrośnie po zakończeniu przebudowy dochodzących do DK835 dróg w regionie (np. Biłgoraj-Tarnogród).

Radna Koalicji Obywatelskiej chciałaby, aby w tym miejscu wybudowano parking dla kierowców

Zofia Woźnica, która została wybrana z list Koalicji Obywatelskiej i jest radną sejmiku województwa lubelskiego, postuluję budowę dużego parkingu. Skorzystaliby z niego między innymi kierowcy ciężarówek, którzy co pewien czas muszą zrobić przerwę. Także osoby podróżujące samochodami osobowymi, w celach służbowych lub turystycznie, mogłyby skorzystać z parkingu w celu odpoczynku i zrobienia sobie przerwy.

Radna dodaje, że taki parking jest bezpiecznym miejscem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, jest też świetnym miejscem dla lokalnej społeczności. Przy takim zjeździe z głównej drogi mogą powstać lokale usługowe, stacje benzynowe lub restauracje. Według radnej porządna i komfortowa infrastruktura drogowa zachęca także turystów do odwiedzenia naszego regionu kraju, gdyż podróż staje się znacznie przyjemniejsza.

W okolicy nie ma takiego miejsca

Jadąc drogą krajową numer 835 trudno jest odnaleźć wygodne i bezpieczne miejsce, w którym można zatrzymać samochód. Kierowcy narzekają, że w celu zrobienia sobie przerwy muszą wjeżdżać do lasu, korzystać z pobocza (co jest niebezpieczne) lub zatrzymywać się w mijanych miejscowościach. Radna wskazała już dwie propozycje miejsc, gdzie mogłaby powstać nowa inwestycja. To miejscowości, przy których tereny rolne nie mają wysokiej wartości i można by je bez przeszkód zamienić w duży parking. Mowa o miejscowościach Gromada lub Majdan Gromadzki. Wicemarszałek województwa lubelskiego przekazał już, że rozpatrzy wniosek i zostanie on poddany debacie.

Więcej informacji ze Wschodniej Polski znajdziesz także pod adresem wschodnia.pl