Remont ul. Huberta potrwa prawie cały listopad

Utrudnienia na ulicy Huberta w Lublinie

3 listopada rozpoczynają się prace na lubelskiej ul. Huberta. Oznacza to utrudnienia dla kierowców.

Który odcinek ul. Huberta w stolicy województwa lubelskiego zostanie poddany przebudowie?

Remont odbędzie się między skrzyżowaniami ulicy Huberta z ul. Dunikowskiego i ul. Zembrzycką. Kierowcy będą musieli zwolnić – drogowcy ustawią na remontowanym fragmencie drogi znaki ograniczające dopuszczalną prędkość jazdy do 30 kilometrów na godzinę.

Na skrzyżowaniu ul Huberta z ulicą Przybylskiego Zarząd Dróg w Lublinie wyłączy ponadto sygnalizację świetlną, co może wprowadzić więc pewne zamieszanie w ruchu ulicznym. W celu wykonania niezbędnych prac ulica straci nieco ze swojej szerokości – robotnicy ustawią niezbędne zwężenie.

Ruch wahadłowy, ale tylko przez pewien okres

W momencie frezowania nawierzchni jezdni (wycięcie kilku centymetrów wierzchu starej drogi), aż do czasu położenia nowej nawierzchni, pojawią się kolejne utrudnienia. Droga będzie bowiem przejezdna tylko jednym pasem – kierowcy pojadą ulicą Huberta w Lublinie w systemie wahadłowym.

Cały remont powinien zakończyć się jeszcze przed końcem listopada. Projekt zakłada przebudowę nawierzchni w dniach od 3-go do 27 dnia listopada. Koszt remontu oceniono na prawie 1,5 miliona złotych. Warto zaznaczyć, że w okolicy ulicy Huberta trwają także prace drogowe na ul. Ziemowita oraz ul. Leszka.

Więcej informacji drogowych znajdziesz na stronie infoo.pl

fot. Google Maps