Słoneczny weekend w Lublinie

Prognoza pogody na weekend 30-31.10.2011

Przed nami bardzo słoneczny i ciepły weekend, szczególnie jeśli spojrzymy w kalendarz. W poprzednich latach przełom października i listopada przynosił śnieg, a także przymrozki. W najbliższy weekend mieszkańcy stolicy województwa lubelskiego mogą się natomiast spodziewać idealnej pogody!

Cały weekend bez deszczu, dużo słońca!

W sobotą 30. października oraz w niedzielę 31. października mieszkańcy Lubelszczyzny nie powinni oczekiwać deszczu. Będzie natomiast wyjątkowo słonecznie, a pogoda na weekend zapowiada się iście wakacyjnie!

Przewaga słońca na niebie sprawi, że koniec października można będzie spędzić na weekendowej wycieczce wokół miasta lub zażywając nieco ruchu. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest szczególnie często praktykowana właśnie przy tak ładnej pogodzie, jaką Lublinianie dostaną w ten weekend!

Ciepło, bardzo ciepło!

Temperatura w sobotę osiągnie osiemnaście stopni Celsjusza. Najcieplej będzie między godzinami 13:00 i 16:00.W nocy z soboty na niedzielę również nie zaznamy przesadnego chłodu – temperatura spadnie wtedy do około 7 st. Celsjusza.

Niedziela będzie niemal równie słoneczna, jak pierwszy dzień tego weekendu. Możemy się wtedy nastawić na temperaturę osiągającą po południu nawet 17 stopni Celsjusza. W nocy będzie nieco chłodniej, niż w kilku ostatnich dniach – temperatura spadnie bowiem do czterech stopni. Może to oznaczać konieczność przygotowania skrobaczek, jeżeli planujemy w poniedziałkowy poranek wyjazd samochodem.

Warunki na drodze – bardzo dobre

Długi weekend (1. listopada, poniedziałek – Święto Zmarłych – dzień ustawowo wolny od pracy) przyniesie warunki bardzo sprzyjające kierowcom. Można więc zaplanować dłuższą trasę, np. w celu odwiedzenia rodzinnych grobów w Święto Zmarłych lub okoliczne dni. Warunki na drodze będą bardzo sprzyjające – widoczność będzie bardzo dobra, należy jednak wziąć pod uwagę większy ruch i sporą liczbę wypadków samochodowych, która co roku ma miejsce w Święto Zmarłych.