Kryta pływalnia w Tomaszowie Lub. znów czynna

Zakończenie prac remontowych na krytej pływalni. Basen w Tomaszowie Lubelskim znów czynny

Prace mające na celu konserwację i wykonanie drobnych prac remontowych trwały przez miesiąc.

Kryta pływalnia była nieczynna przez cały wrzesień. W tym ukresie miłośnicy pływania wybierali zwykle pobliskie obiekty w Zamościu lub Horyńcu-Zdroju.

W piątek, 1 października, basen znów stał się dostępny dla mieszkańców.

Informacje dla korzystających z krytej pływalni w Tomaszowie Lubelskim

Godziny otwarcia OSIR Tomasovia to 6:30-22:00 (w ciągu tygodnia) i 8:00-22:00 (w święta i weekendy).

Chętni mogą zakupić bilety w cenie 8zł (ulgowy) i 10zł (normalny). Jest też możliwość zakupu biletów grupowych i biletów dla rodziny.

Kryty basen – jakie aktywności czekają na odwiedzających?

Regularne korzystanie z basenów lub pływalni pozwala na pozostanie w dobrym zdrowiu. Pływanie lub nawet samo przebywanie w wodzie pozwala na ćwiczenie mięśni i innych układów organizmu człowieka. Basen jest świetnym lekarstwem na bóle pleców i powoduje zmniejszenie ogólnego uczucia zmęczenia. Pływanie jest świetnym sposobem na zbudowanie mocnych mięśni pleców, a taki stan rzeczy pomaga odciążyć kręgosłup.

Dla wielu osób pływanie jest rozrywką – warto już dzieciom wskazywać taką formę spędzania czasu. Na krytej pływalni w Tomaszowie można zapisać je na lekcje pływania.

Uczestnictwo w zajęciach organizowanych w wodzie może być świetną formą rehabilitacji i powrotu do zdrowia. Przebywanie w środowisku wodnym powoduje mniejsze obciążenie stawów, kości czy mięśni. Często w ten sposób można wrócić do pełnej sprawności. Takie ćwiczenia warto jednak wykonywać po konsultacji ze specjalistą lub w asyście przeszkolonej osoby, na przykład trenera.