Niedzielne atrakcje dla mieszkańców Lubelszczyzny

Atrakcje na Lubelszczyźnie – niedziela, 3 października

Szukasz pomysłu na spędzenie czasu w najbliższą niedzielę? Już jutro możesz skorzystać z jednej z wielu atrakcji dostępnych w wielu miejscach w regionie.

Dla miłośników jedzenia

W Opolu Lubelskim wszyscy smakosze powinni udać się na „Ligę Food Trucków”. Przy alei 600-lecia można zjeść korzystając z oferty jednego z wielu samochodów-kuchni. Do wyboru będą przysmaki z wielu regionów świata, a także pyszne desery i napoje.

Podobna atrakcja czeka na mieszkańców Kraśnika. To impreza pod szyldem „Żarciowozy”. Food trucki pełne pyszności stacjonują w ten weekend na Stadionie Tęczy.

Tradycyjne zajęcie – wykopki, opieka nad pszczołami

W lubelskim skansenie (Muzeum Wsi Lubelskiej przy ul. Warszawskiej) w niedzielę można wziąć udział w wykopkach. Ręczny zbiór ziemniaków może się wydawać nowoczesnym sposobem na ekologiczną uprawę tego warzywa, to jednak sposób praktykowany od setek lat. Oprawę muzyczną zapewni ludowa kapela.

W Kraśniku w niedzielę odbędzie się XL Wojewódzkie Spotkanie Pszczelarzy. Poza wieloma atrakcjami artystycznymi, odwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę dotyczącą pszczelarstwa, a także skorzystać z możliwości kupna produktów – na przykład miodu.