Helikoptery ratunkowe mogą lądować na dachu szpitala w Lublinie

Akcja jak z amerykańskiego filmu. Śmigłowiec wylądował na dachu szpitala!

Lotnicze Pogotowie Ratownicze przeprowadziło próbę lądowania na dachu jednego z lubelskich szpitali. To nie jedyna dobra wiadomość ze Szpitala Wojskowego w Lublinie, która do nas dziś dotarła!

Próba lądowania ratowniczego helikoptera na dachu szpitala

Szpital Wojskowy w Lublinie przyjmuje wielu pacjentów, także z ciężkimi urazami. Niektórzy z nich są do niego transportowani helikopterem. Czasami potrzebne jest dowiezienie takiego pacjenta z miejsca lądowania do samego szpitala. Z tego względu w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym pojawił się innowacyjny pomysł – lądowanie śmigłowca na dachu szpitala.

Dzięki temu czas dostarczenia pacjenta do szpitala będzie jeszcze szybszy, co może uratować niejedno życie. Próbę lądowania oglądało wielu dziennikarzy. To wielkie wydarzenie – lotnisko na dachu Szpitala Wojskowego w Lublinie jest jedynym takim miejscem. Możliwość szybkiego transportu rannych lub na przykład ofiar wypadków nie jest możliwa w ten sposób w żadnym miejscu w regionie.

Możliwości lądowiska dla śmigłowców ratowniczych

Lądowisko zostało stworzone na dachu Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Może bez przeszkód obsłużyć nawet ciężkie śmigłowce – o masie do dwunastu ton. W zupełności wystarczy to do przyjęcia helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z załogą i pacjentem.

Znajdujące się na dachu lubelskiego szpitala lądowisko może działać nie tylko w dzień . Ze względu na zamontowanie nowoczesnego systemu i oświetlenia, śmigłowce wylądują tu także nocą! Jest to także kolejna wielka zaleta nowego miejsca.

Transport z lądowiska dla śmigłowca do windy transportującej pacjenta do szpitala zajmie jedynie kilkadziesiąt sekund.

Tutaj znajdziesz opis jednej z typowych akcji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kolejna dobra wiadomość z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie

Nowy oddział ratunkowy w tym szpitalu zacznie działać od 1 stycznia przyszłego roku, czyli za niecały miesiąc. Oprócz nowego lądowiska dla helikopterów ratunkowych na oddziale pojawi się dodatkowe wyposażenie. Najważniejsze jest wprowadzenie do użytku nowego tomografu. To najnowszej generacji sprzęt służący do badań radiologicznych. Personel szpitala uruchomił go już w poniedziałek.

Nowy tomograf jest bardzo bezpieczny – umożliwia precyzyjne określenie badanego miejsca, przez co pacjent ma kontakt z mniejszą liczbą promieniowania. Dodatkowym atutem nowego sprzętu jest jego niezwykłą wytrzymałość. Teraz badanie radiologiczne będzie dostępne dla pacjentów o wadze nawet ponad 300 kilogramów.

Stary tomograf z powodzeniem funkcjonował w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie przez ostatnie piętnaście lat. Nowe urządzenie kosztowało ponad trzy i pół miliona złotych. Zespół szpitala ma nadzieję, że posłuży co najmniej tak długo jak jego poprzednik.