Nowe kąpielisko 15 km od Lublina

Pod Lublinem powstaje zbiornik o wielu zastosowaniach

W Panieńszczyźnie za dwa lata powstanie ciekawe miejsce. Zbiornik wodny będzie miał kilka funkcji. Czy okaże się przydatny dla mieszańców regionu?

Lokalne władze podjęły nietypową decyzję

Potrzeba wybudowania zbiornika retencyjnego w Panieńszczyźnie pojawiła się już wiele lat temu. Teraz władze podjęły decyzję o budowie takiego elementu infrastruktury zwiększającego bezpieczeństwo. Dzięki takiemu przemyślanemu zbiornikowi można uniknąć powodzi i zbyt wysokiego stanu wód w niektórych miejscach rzeki.

Nietypowym pomysłem okazuje się połączenie technicznego zbiornika z miejscem wypoczynku i rekreacji dla lokalnej społeczności.

Zbiornik wodny także dla mieszkańców Lublina?

Panieńszczyzna leży około piętnaście kilometrów od Lublina. Oznacza to, że z nowego miejsca skorzystają z pewnością także mieszkańcy stolicy Lubelszczyzny. Niedaleka odległość może z pewnością skusić niejednego rowerzystę – dojazd z Lublina powinien zająć niecałą godzinę.

Zbiornik ma pełnić rolę rekreacyjną oraz wypoczynkową dla odwiedzających go osób. Znajdzie się tam miejsce dla wędkarzy, a także łagodne zdjęcie do wody pozwalającej na kąpiel i plażowanie.

Budowa powinna zakończyć się za dwa lata. Warto doceniać nowo powstające miejsca tego typu. Ze względu na zmiany klimatyczne, niektóre jeziora wysychają.