Rezerwat Dzikich Dzieci w Lublinie

Rezerwat Dzikich Dzieci w Lublinie – miejsce zabaw pełne przygód!

W Lublinie funkcjonuje utworzony z Budżetu Obywatelskiego nietypowy plac zabaw.

To miejsce zapewnia zupełnie inne podejście do zabawy. Dzieci same decydują, w co i jak się bawią. Rezerwat Dzikich Dzieci w Lublinie to jedno z niewielu takich miejsc w Europie, jest też unikatem w skali całej Polski.

Nietuzinkowy plac zabaw został podzielony na dwie części, przeznaczone dla dzieci w różnym wieku:

  • od 7 do 15 lat – strefa ścisła
  • poniżej 7 lat – strefa buforowa

Rezerwat mieści się u zbiegu ulic Mościckiego i Dolnej Panny Marii.

Dzieci same budują swój wymarzony plac zabaw

Segment wydzielony dla starszych dzieci posiada swój Kodeks Honorowy. Zabawa w Rezerwacie opiera się bowiem o wzajemny szacunek . Do dyspozycji bawiących się oddano wiele różnego rodzaju materiałów i narzędzi. Dzieci i młodzież własnoręcznie tworzą bazy, budowle i różne instalacje.

Na terenie Rezerwatu Dzikich Dzieci nie znajdziemy żadnych typowych urządzeń i zabawek. Próżno tu szukać huśtawek, zjeżdżalni i normalnej piaskownicy. Zamiast tego funkcjonuje w nim wiele przedziwnych przedmiotów, będących inwencją twórczą dzieciaków.

Wszystkie dzieci, które miały okazję pobawić się w tym miejscu, doceniają także możliwość swobodnej zabawy i poczucie wolności.

Liczne zajęcia odbywające się w tym miejscu przyciągają młodzież i podobają się rodzicom

W Rezerwacie Dzikich Dzieci często odbywają się różnorakie zajęcia dla najmłodszych, a także dla młodzieży. To obejmujące wiele tematów warsztaty, organizowanie ogniska (nawet z możliwością nocowania!), gry plenerowe, czy wyścigi.

Element współpracy dzieci i możliwość tworzenia tego miejsca ma wiele walorów edukacyjnych. W porównaniu ze standardowymi placami zabaw, dziecko uczy się bardziej kreatywnego myślenia, a także samodzielnego organizowania miejsca zabawy.

Adres Rezerwatu Dzikich Dzieci: ul. Dolna Panny Marii 8

20-010 Lublin.

Wstęp: wolny. Na niektóre zajęcia trzeba się jednak wcześniej zapisać.

Sprawdź, jakie kreatywne zajęcia dla dzieci są organizowane w innych miastach.