Zalew w Hrubieszowie - na to mieszkańcy czekali od 20 lat

Mieszkańcy Lubelszczyzny będą mieli nowe miejsce letniej rekreacji. W Hrubieszowie powstanie plaża!

Zalew na hrubieszowskiej rzece Huczwie będzie miał powierzchnię 20 hektarów. Będzie plaża i niezbędna infrastruktura. Marzenie mieszkańców wkrótce się spełni!

Wczoraj podpisano dokumenty umożliwiające start projektu

Ósmego listopada (poniedziałek) miejskie władze podpisały dokumenty pozwalające ruszyć z projektem. Miejsce, w którym w przyszłości powstanie zalew jest okolica ulicy Wodnej w Hrubieszowie. Już teraz mieszkańcy miasta i okolic chętnie przyjeżdżali tam odpocząć. Malownicza rzeka i liczne alejki zachęcają bowiem do spacerów i jazdy na rowerze.

Mieszkańcy wspominają, że już od kilkunastu lat lokalne władze obiecywały budowę takiego obiektu, który umożliwi wypoczynek nad wodą. Takiego miejsca w okolicy brakuje, a lokalna społeczność chętnie skorzystałaby z możliwości wypoczynku nad wodą, szczególnie latem.

Plaża nad nowym zalewem przyciągnie turystów z regionu?

Po zakończeniu budowy zalewu na rzece Huczwie, miejsce to zapewne stanie się częstym celem wizyt mieszkańców Hrubieszowa. Także mieszkańcy okolicznych miejscowości z pewnością chętnie odwiedzą takie miejsce, których w okolicy brakuje. Burmistrz Hrubieszowa, Marta Majewska, obiecuje że tym razem już nic nie stanie na przeszkodzie i wodny akwen zostanie zbudowany.

Inwestycja ma kosztować nawet ponad trzydzieści milionów złotych, ale znaczną część tej kwoty pokryją fundusze unijne i środki z budżetu państwa. Przedstawiciele Urzędu Miasta w Hrubieszowie informują także, że teren wokół nowopowstałego zbiornika nie będzie spełniał tylko wypoczynkowej roli. Ma to być także teren rekreacji i licznych aktywności. Start budowy zaplanowano na 2023 rok.

O miejscach rekreacji na terenie Wschodniej Polski przeczytasz też w serwisie wschodnia.pl