Poczta Polska szuka na Lubelszczyźnie pracowników

Poczta Polska w Lublinie szuka pracowników!

Od pewnego czasu trwają poszukiwania nowych pracowników do placówek Poczty Polskiej w stolicy Lubelszczyzny. Wolne miejsca na stanowiskach listonosza i pracownika sortowni.

Największy pracodawca w kraju

Poczta Polska jest największym pracodawcą w całej Polsce. Jako operator krajowych przesyłek, także listów urzędowych, zatrudnia niemal osiemdziesiąt tysięcy pracowników. Niezbędne jest obsadzenie wielu stanowisk – od pracowników punktów pocztowych i listonoszy, przez obsługę sortowni, kierowców samochodów pocztowych, aż po inne stanowiska.

Tak duże przedsiębiorstwo właściwie stale prowadzi nabór na wiele stanowisk. Teraz w Lublinie najbardziej poszukiwani są listonosze, a także pracownicy sortowni listów i przesyłek.

Głównym źródłem przychodów Poczty Polskiej jest tradycyjna korespondencja listowna. Ze względu na coraz większy udział poczty elektronicznej, narodowy operator przesyłek może mieć więc w przyszłości problemy.

Jaka praca na Poczcie Polskiej w województwie lubelskim?

Dziś osoby, które chciałyby związać się z należącym do Skarbu Państwa pracodawcą, mogą przebierać w ofertach. Od kandydatów, niezależnie od stanowiska, oczekuje się odpowiedzialności, staranności i uczciwości.

Wśród stanowisk, na których obecnie trwa nabór są między innymi kierowca kat. B, pracownik sortowni w Lublinie, pracownik ochrony i kierowca w Białej Podlaskiej. W całym województwie poszukiwani są także listonosze – głównie listonosz samochodowy z własnym samochodem. Taką pracę można znaleźć w Lublinie, Białej Podlaskiej, powiecie łęczyckim lub Mikołowie.

W Poczcie Polskiej poszukują także specjalistów od systemów IT.