W Lublinie i Zamościu Policja kontroluje sklepy i autobusy

W Lublinie i Zamościu Policja walczy z osobami migającymi się od zasad sanitarnych. Kontrole w sklepach i autobusach!

Ze względu na nieprzestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, służby państwowe przeprowadzają liczne kontrole. Policja wlepia mandaty w szczególności w najbardziej zatłoczonych miejscach. Mieszkańcy Lublina mogą się spodziewać kontroli m.in. w komunikacji miejskiej i galeriach handlowych. Także w Zamościu regularnie przeprowadzane są kontrole.

Policjanci kontrolują pojazdy transportu miejskiego w Zamościu

Zmasowana akcja Policji rozpoczęła się właśnie w Zamościu. Wczoraj – jedenastego listopada – kontroli było szczególnie dużo. Funkcjonariusze Policji sprawdzili, czy mieszkańcy całego powiatu przestrzegają zasad sanitarnych, w szczególności czy noszą maseczki zakrywające usta oraz nos. Policjantów można było spotkać w pojazdach komunikacji zbiorowej (autobusach miejskich, autokarach, itp.), a także w sklepach.

Lokalne władze poprosiły służby o dodatkowe kontrole ze względu na niemalejącą liczbę zakażeń. Mieszkańcy, którzy nie dostosują się do zaleceń i zostaną przyłapani na gorącym uczynku mogą liczyć się z niemałymi konsekwencjami. Policjanci nałożą mandat w wysokości kilkuset złotych, a kto nie będzie chciał go przyjąć – będzie musiał walczyć o swoje prawa w Sądzie. Funkcjonariusze otrzymali polecenie, by nie stosować taryfy ulgowej.

Dzień Niepodległości zakończył się w Zamościu wlepieniem około pięćdziesięciu mandatów za brak zakrycia ust i nosa maseczką.

W Lublinie akcja trwa od dawna

W stolicy województwa lubelskiego kontrole w pojazdach komunikacji miejskiej (autobusach oraz trolejbusach) funkcjonariusze prowadzą od wielu tygodni. Policjanci nakładali nawet kilkadziesiąt mandatów dziennie, a o tak intensywne działania poprosili sami mieszkańcy i urzędnicy z Ratusza.

Podczas sprawdzania autobusów i trolejbusów funkcjonariuszom Policji często towarzyszyli przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Podobne działania mają miejsce w miastach całej Polski. Ostatnio można było usłyszeć o wysokich mandatach nakładanych za brak maseczki w Elblągu.