Pożar hali magazynowej w Leścach

Pożar hali w Leścach

Aż siedem zastępów Straży Pożarnej uczestniczyło w akcji gaśniczej w gminie Garbów. Ostatecznie udało się ugasić pożar hal magazynowych, oceniono już także straty.

Dyspozytor 112 otrzymał w piątek zgłoszenie o pożarze w miejscowości Leśce

29 października 2021 roku świadkowie zdarzenia poinformowali służby ratunkowe o pożarze jednej z hal magazynowych. Na miejsce wysłano początkowo pojazd Straży Pożarnej z OSP w Garbowie, ich akcja okazała się jednak niewystarczająca. Strażacy zauważyli, że pali się jedna ściana budynku magazynu, a ogień zajmuje także znajdujące się w pobliżu składowisko części samochodowych.

Początkowo pożar próbowano gasić dwoma strumieniami wody. Gdy ogień został ugaszony, strażacy podjęli decyzję o przewietrzeniu środka budynku, a następnie wejściu do środka.

Teren został zabezpieczony

Kiedy wejście na teren magazynów był o już możliwe, Strażacy zaczęli prace nad demontażem uszkodzonych elementów konstrukcyjnych. Następnie rozpoczęła się rozbiórka zniszczonych fragmentów ściany.

Wstępna ocena wskazuje na powstanie strat w wysokości około piętnastu tysięcy złotych.

7 oddziałów Straży Pożarnej wzięło udział w tej akcji

Gaszeniem hali magazynowej i pomocą przy późniejszych pracach zabezpieczających zajęło się w sumie siedem zastępów strażaków. Na tę liczbę składają się zarówno zawodowe jednostki Państwowej Straży Pożarnej, jak i ochotnicy z OSP w Garbowie.

Obecnie ciężko ustalić, co było przyczyną pojawienia się pożaru w hali magazynowej w Leścach w gminie Garbów. Policja rozpoczęła dochodzenie, które może wyjaśnić przyczyny zajścia.

(fot. KMP PSP Lublin)