Znane polskie marki z siedzibami na Luebszczyźnie

Znane marki pochodzące z województwa lubelskiego – wiedziałeś, że są nasze?

W całym kraju istnieje bardzo dużo marek, niektóre z nich ściśle związane są z regionem, w którym mają siedzibę. Wiele rozpoznawalnych producentów i firm to marki pochodzące z Lubelszczyzny. Zobacz listę kilku z nich i przekonaj się, czy wiedziałeś, że są „tutejsze”.

Bieluch – przetwórstwo mleczne z Chełma

Bardzo rozpoznawalnym producentem wyrobów pochodzących z mleka jest Bieluch. Chełmska marka zdobyła dużą część rynku, a jej produkty można znaleźć w największych marketach i supermarketach w Polsce, m.in. w Biedronce, Lidlu, Carrefour i sieci sklepów Żabka. Do topowych wyrobów marki Bieluch z Chełma należą serki, twarożki oraz jogurty.

Fabryka cukierków „Pszczółka” z Lublina

Ta marka jest szczególnie dobrze kojarzona w całej Polsce. Jej historia sięga jeszcze początku lat pięćdziesiątych. Pszczółka produkuje praliny, czekoladowe cukierki, galaretki, karmelki (także w czekoladzie) i krówki.

dr Gerard – słodycze z Mmiędzyrzecza Podlaskiego

Marka pochodząca z Lubelszczyzny jest bardzo dużym producentem słodyczy i innych wyrobów cukierniczych, nie tylko biorąc pod uwagę całą Polskę. Również w skali europejskiej ilość produkowanych słodkości może robić wrażenie. Do najbardziej rozpoznawalnych produktów dr Gerard należą Pryncy-Pałki, Rurki Zebra i galaretki. Większość produktów tej marki to słodycze, chętnie wybierane również przez dzieci ze względu na zabawne nazwy i niezły smak.

Bialcon – damska odzież z Białej Podlaskiej

Białą Podlaska jest siedzibą producenta wysokiej jakości ubrań dla kobiet – Bialcon. W ofercie firmy można znaleźć wiele rodzajów eleganckiej i modnej odzieży. Producent posiada wiele salonów, między innymi w stolicy.

Stella Pack – producent worków na śmieci i środków higienicznych z Lubartowa

Wiele osób z pewnością kojarzy lubartowską firmę między innymi z produkcji środków czystości. To różnego rodzaju worki na śmieci, pojemniki, myjki i środki higieniczne bez chemii, a także inne artykuły i środki przydatne przy sprząaniu. Po udanym wejściu na rynek polski i europejski firma zdecydowała się otworzyć kolejne placówki – obecnie znajdują się w Rumunii i w Ukrainie.