Zima zaskoczyła lubelskich kierowców

Gdy na ulicach pojawił się śnieg, miasto zostało niemalże sparaliżowane

Jak co roku powtarza się ta sama sytuacja. Opady śniegu i pogarszające się warunki jazdy powodują, że ruch na ulicach czasem niemal zamiera. W Lublinie było dziś sporo kolizji i wypadków samochodowych, co jeszcze pogorszyło sytuację na drogach.

Śnieg w mieście = korki?

Niektórzy czekają z niecierpliwością na opady pierwszego śniegu w zimowym sezonie. Niestety, wiąże się to z wieloma niedogodnościami, szczególnie na drogach. Dojazd do pracy i ogólnie poruszanie się po mieście w godzinach szczytu było dziś mocno utrudnione. Śliska nawierzchnia dróg oczywiście wiąże się z mniejszą prędkością, z którą samochody się poruszają. Niestety, gorsza przyczepność i droga hamowania, a także słaba widoczność są także powodem wielu kolizji, które dodatkowo blokują ruch w mieście.

Opady śniegu w Lublinie zaczęły się dziś po południu. Służby miejskie starały się opanować sytuację, niestety skuteczne odśnieżanie lub posypywanie nawierzchni solą jest możliwe dopiero wtedy, gdy śnieg przestanie padać.

Niektórzy kierowcy nie mogli wjechać na wzniesienie

Ze względu na słabszą przyczepność śliskiej nawierzchni jazdy, niektórzy kierowcy mieli dziś kłopot z podjechaniem na niektóre wzniesienia. Szczególnie dotyczyło to obładowanych ciężarówek, które ze względu na korki uliczne były zmuszone do zatrzymania się w połowie wzniesienia. Wtedy ponowne ruszenie z miejsca jest bardzo utrudnione.

Ten problem pojawił się także wśród kierowców, którzy nie zdążyli z wymianą opon na zimowe. Niestety, letnie opony są bowiem nieodpowiednie do stosowania podczas warunków, jak dziś.

Wiele kolizji zaskoczyło lubelską drogówkę

Ze względu na sporą ilość kolizji, które dziś miały miejsce, patrole Policji nie są w stanie szybko dotrzeć na miejsce wypadku. Według lubelskich kierowców czas oczekiwania na przyjazd „drogówki” może bowiem wynosić nawet wiele godzin. Warto więc zachować szczególną ostrożność, gdy na drodze panują złe warunki.

Niestety, dobry czas na zmianę opon już minął. Jeżeli nie zdążyłeś jednak jeszcze wymienić opon na zimowe, lepiej zrobić to jak najszybciej.