Kiedy ustawić choinkę? Na Placu Litewskim stoi od dziś

Mieszkańcy Lublina dostali na Mikołajki piękną choinkę!

Dziś, 6. grudnia 2021 roku, na Placu Litewskim tłumy mieszkańców zobaczyły włączenie iluminacji świątecznej choinki.

Coroczna tradycja – wielka przyjemność dla wszystkich Lublinian

Choinka stojąca w centralnej części miasta, która na początku grudnia rozświetla się tysiącami światełek – to tradycja spotykana w wielu polskich miastach. Także w Lublinie co roku mieszkańcy czekają na ten dzień, w którym choinka z co roku inną iluminacją stanie na Placu Litewskim. Doczekaliśmy się! Choinka została bowiem rozświetlona dziś w godzinach popołudniowych. W obecności wielu mieszkańców miasta, świąteczne drzewko stało się obiektem, który zdecydowanie zawładnął dziś mediami społecznościowymi mieszkańców stolicy Lubelszczyzny.

Ciekawą propozycję otrzymali mieszkańcy Leszna. Władze miasta już siódmy raz zaprosiły ich do wspólnego ubrania miejskiej choinki. Jak myślisz, czy taki pomysł przyjąłby się także w naszym mieście?

Kiedy ustawić choinkę w domu?

Ile osób, tyle teorii na temat tego, kiedy postawić choinkę w mieszkaniu lub domu. Według niektórych, drzewko to powinno bowiem zagościć w domu dopiero wraz z nadejściem Świąt Bożego Narodzenia – na przykład w Wigilię. Wiele osób chciałoby jednak móc przebywać w świątecznie przystrojonym mieszkaniu przez dłuższy czas. Oni ustawiają choinki w swoich mieszkaniach już na początku miesiąca.