Wyrok sądu: 5 lat więzienia

Pięć lat więzienia za wyrzucenie dziewczyny przez okno

Lubelski Sąd Okręgowy skazał właśnie mężczyznę oskarżonego wcześniej o spowodowanie licznych obrażeń u swojej dziewczyny.

Wyrzucił swoją dziewczynę przez okno

Całe zajście miało miejsce w budynku przy ulicy Młodzieżowej w stolicy Lubelszczyzny. Trzy lata temu doszło do sprzeczki między mężczyzną, Jarosławem B., a jego dziewczyną. Ta miała wtedy odmówić pójścia z nim do łóżka. Wściekły mężczyzna wyrzucił ją wtedy przez okno. Aleksandra K. doznała ciężkich obrażeń, gdyż mieszkanie znajdowało się na czwartym piętrze.

Przybyli na miejsce lekarze stwierdzili bowiem wiele urazów, między innymi pęknięte niektórych organów (nerki, wątroby), złamanie kilku żeber, a także uszkodzenie jednego z kręgów. Życie zawdzięcza błyskawicznej i fachowej pomocy udzielonej przez zespół ratowników medycznych i lekarzy. Poszkodowana do dzisiaj cierpi z powodu odniesionych obrażeń.

Jarosław B. został oskarżony o próbę zabójstwa

Sprawca usłyszał ostatecznie wyrok pięciu lat pozbawienia wolności, a także zakaz zbliżania się i kontaktu z poszkodowaną Aleksandrą K.. Wyrok mówi o spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna mógł jednak zostać skazany na o wiele dłuższy pobyt w więzieniu – początkowo Sąd rozpatrywał sprawę jako próbę zabójstwa.

Mężczyzna do końca nie przyznawał się do popełnionego czynu, wyrok usłyszał wczoraj. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Przeczytaj także o imprezie sędziów w Sądzie w Żywcu.