Pogoda w Lublinie

W poniedziałek śnieg w Lublinie

Tydzień, który zakończy się Świętami Bożego Narodzenia rozpocznie śnieżny poniedziałek. Jakiej pogody możemy się spodziewać w kolejnych dniach?

Prognoza pogody na poniedziałek 20.12.2021

Od wczesnych godzin porannych w poniedziałek będzie padał śnieg. Szansa na takie opady wynosi od 70 do 80 procent. Temperatura ma się wahać w okolicach 1 stopnia Celsjusza. Wraz z upływem dnia ma jednak spadać, a wieczorem wyniesie -3 do -4 stopni Celsjusza.

Wraz ze spadkiem temperatury, zmniejszy się także suma opadów śniegu w Lublinie. Śniegu możemy się więc spodziewać rano i około południa.

Śnieżno-deszczowe Święta

Wiele osób zapewne chciałoby, by w Święta spadł śnieg. Niestety, w ostatnich latach nie jest to częste zjawisko w stolicy Lubelszczyzny. W te Święta także nie powinniśmy liczyć na śnieg. Synoptycy zapowiadają natomiast opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Dodatnie temperatury sprawią natomiast, że śnieg szybko stopnieje.

Mroźne noce na początku tygodnia

W poniedziałkową oraz wtorkową noc temperatura może spać do prawie -10 stopni Celsjusza. To jedne z najzimniejszych nocy tej jesieni, dlatego warto przygotować ciepłe ubrania. Warto także uważać, wyjeżdżając na drogi w przyszłym tygodniu. Nawierzchnia jezdni z pewnością będzie bowiem pokryta warstwą lodu, co znacznie zmniejszy przyczepność.

Ze względu na niską temperaturę i możliwe opady śniegu trzeba się też liczyć z możliwymi opóźnieniami autobusów i pociągów.