Kosa w Lublinie!

Największy transfer Motoru Lublin w ostatnich latach! „Kosa” pomoże w awansie?

Wczoraj do kibiców Motoru Lublin dotarła świetna informacja! Piłkarzem klubu ze stolicy Lubelszczyzny został były reprezentant Polski. To znany wszystkim fanom polskiej piłki Jakub Kosecki! Jakub Kosecki w Motorze Lublin spotka się z byłym znajomym z boiska – trenerem Markiem Saganowskim

Jakub Kosecki w Motorze Lublin

Włodarze klubu zdołali namówić na podpis 31-letniego Jakuba Koseckiego. To piłkarz znany głównie z występów w Legii Warszawa. Miał także okazję pięć razy zagrać w koszulce Reprezentacji Polski. Jakub Kosecki w Motorze Lublin z miejsca staje się największą gwiazdą. Wielu ekspertów twierdzi, że to nie tylko najlepszy zawodnik klubu z Lublina, ale całej II Ligi!

Motor Lublin znajduje się obecnie na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Polsce (II Liga) i walczy o awans. Po 20-tu kolejkach ma obecnie uzbierane 30 „oczek” Sytuacja w tabeli wciąż pozwala jednak myśleć o awansie do I Ligi. Z pewnością pomoże w rym były reprezentant Polski.

Jakub Kosecki w Motorze Lublin tylko na pół roku?

Popularny „Kosa” podpisał póki co kontrakt do 30 czerwca tego roku. Znalazła się w nim jednak klauzula pozwalająca przedłużyć kontrakt o rok. W przeszłości Kuba Kosecki pokazywał się z dobrej strony szczególnie w barwach Legii Warszawa. Z pewnością najwięcej osób kojarzy go właśnie z występów w stołecznym klubie. Z Legią udało mu się trzykrotnie zdobyć Mistrzostwo Polski. Do klubowej gabloty trafiły także Puchary Polski.

Jakub Kosecki odgrywał ważną rolę podczas gry dla Legii Warszawa. Jest wychowankiem ŁKS-u Łódź. Poza tym klubami grał też poza granicami, gdzie nie zrobił jednak większej kariery. Występował w niemieckim SV Sandhausen grającym w niższych ligach. Grał też w Turcji – w Adana Demirspor Kulübü.

Bogata ekstraklasowa przeszłość „Kosy” pomoże Motorowi w awansie?

Kuba Kosecki zagra w rundzie wiosennej w Motorze Lublin. Na swoim koncie ma aż 110 występów w Ekstraklasie Polski. Duży wpływ na sprowadzenie do Motoru Jakuba Koseckiego mógł mieć Marek Saganowski. Obecny trener drużyny drugoligowca także grał w przeszłości w Legii Warszawa. Tam obaj panowie mieli okazję grać razem w linii ofensywnej „legionistów”. Co ciekawe, obecny trener Motoru Lublin, Marek Saganowski także jest wychowankiem ŁKS Łódź.

Teraz los kolejny raz połączył drogi Koseckiego i Saganowskiego. Dla zespołu z Lublina, jego właścicieli i kibiców przyjście „Kosy” jest korzystne pod dwoma względami. Przede wszystkim świetny piłkarz z dużym doświadczeniem uzupełnia skład. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że zawodnik tej klasy zdecydował się na podpisanie kontraktu z drugoligowcem z Lublina.

Poprzednim klubem Jakuba Koseckiego była Cracovia Kraków. Jeszcze kilka miesięcy temu zawodnik Motoru Lublin grał więc w Ekstraklasie piłkarskiej.

Zobacz inne artykuły na temat polskiej piłki: