Mój trawnik jest zielony nawet w upały

Większość posiadaczy przydomowych ogródków czy działek zna tę zależność: im jest cieplej, tym… trawnik wygląda gorzej. Chyba że zdecydujesz się na utratę sporych środków, a także ewentualne ryzyko kary (obecnie niektóre gminy decydują się na zakazywanie podlewania trawników w okresie letnim!) i po prostu wyposażysz ogród w system nawadniania.

Czy można to rozwiązać jakoś inaczej?

Naturalny trawnik jest nie tylko wymagający, ale również czasochłonny i kosztowny. Co więcej, nawet jeśli poświęcisz mnóstwo czasu na jego pielęgnację i pogodzisz się z koniecznością jego podlewania i nawożenia – i tak może okazać się, że nie będzie wyglądał dobrze. Wysokie temperatury, jakie są normalne w okresie letnim, mogą sprawić że trawnik straci swój oryginalny, estetyczny wygląd nawet przy największych staraniach. W takich sytuacjach nawet podlewana trawa niestety przesusza się i zaczyna przypominać siano wystające z ziemi, kłujące boleśnie w bose stopy.

Dlatego też rosnącą popularnością cieszy się sztuczna trawa do ogrodu, która nie tylko nie jest szczególnie wymagająca, ale również oferuje wyjątkowo estetyczny wygląd w ogrodzie.

Doskonały wygląd bez względu na pogodę

Pierwsze sztuczne trawniki były tworzone na potrzeby boisk sportowych, jednak ich jakość pozostawiała wiele do życzenia, w związku z czym nie cieszyła się szczególną popularnością. Dopiero wraz z rozwojem nowoczesnych technologii okazało się, że jest to rozwiązanie dobre zarówno dla sportowców, jak i zastępstwo dla naturalnych trawników.

Sztuczna trawa ogrodowa wyróżnia się na tle naturalnych trawników tym, że nie musisz poświęcać jej nawet minuty czasu dziennie, a ona i tak wygląda nienagannie. Odporna na działanie temperatur oraz opady atmosferyczne sztuczna trawa będzie wyglądać dobrze również podczas wyjątkowo upalnych dni!

Materiały stosowane podczas produkcji sztucznych trawników wyróżniają się wysoką jakością, a także odpornością na warunki atmosferyczne. Nawet jeśli zdecydujesz się chodzić boso po swoim nowym, syntetycznym trawniku – nie odczujesz żadnego dyskomfortu!

Ile to kosztuje?

Założenie trawnika naturalnego od podstaw to koszt rzędu kilkuset lub kilku tysięcy złotych, w zależności od rozmiaru ogrodu. Później trzeba jeszcze liczyć się z kosztami związanymi z pielęgnacją i podlewaniem ogrodu, a co za tym idzie – koszty nie znikają po założeniu trawnika.

Kwestia wygląda zupełnie inaczej w przypadku sztucznej trawy ogrodowej. Podczas gdy początkowy koszt zakupu może być zbliżony do tego ponoszonego przy zakładaniu trawnika naturalnego, później – wszelkie wydatki wynoszą zero złotych. Sztucznego trawnika nie musisz podlewać, nie wymaga on nawożenia, a także nie musisz kupować kosiarki, by skrócić rosnącą trawę.

Wszystkie opisane wyżej kwestie sprawiają, że sztuczna trawa ogrodowa cieszy się rosnącą popularnością. To rozwiązanie, dzięki któremu możesz uzyskać piękny, przyjemny w dotyku i naturalnie prezentujący się trawnik, bez konieczności poświęcania sporej ilości czasu i bez dodatkowych nakładów finansowych w kolejnych latach po założeniu trawnika.