Jakie są ponadczasowe męskie fryzury?

W ostatnich latach mężczyźni w miastach takich jak Lublin coraz większą wagę przywiązują do tego aby ich włosy wyglądały jak najlepiej, a barber stał się równie popularny co fryzjer dla kobiet. Najlepszym sposobem na to by nasze włosy zawsze prezentowały się dobrze, jest postawienie na jedną z ponadczasowych męskich fryzur które nigdy nie wyjdą z mody. Wtedy współpracując ze swoim barberem i odwiedzając regularnie sprawdzany barber shop, możemy uzyskać rewelacyjny wygląd, bez względu na to, ile mamy włosów na głowie. Jakie są ponadczasowe męskie fryzury?

Pompadour

Pompadour to włosy średniej długości zaczesane do tyłu i wysoko postawione nad czołem a uczesanie to bardzo mocno wypromował Elvis Presley i każdy barber ci powie, że od tego czasu to hit w stylizacji męskich włosów. Co dziwne, jest to w rzeczywistości klasyczna fryzura dla kobiet, ponieważ zaczęła się od Madame Du Pompadour we Francji kilkaset lat temu.

Choć dalej jest to uczesanie stosowane przez niektóre kobiety i popularne zwłaszcza w stylizacjach na Pin Up Girl to naszym zdaniem w męskim wydaniu wygląda zdecydowanie lepiej.

Side part- z przedziałkiem z boku

Tzw. Side part to bardzo wygodna, klasyczna i prosta fryzura, która jest obecnie mocno popularna fryzura, co zresztą można zauważyć na ulicach Lublina. Można ją nosić zarówno w mocno eleganckiej, uczesanej wersji, jak i codziennej bardzo swobodnej dlatego właśnie tak wielu Panów odwiedzając barbera, tak chętnie stawia na to uczesanie.

Niezbędne w tej fryzurze jest jednak profesjonalne strzyżenie, ponieważ aby jak najlepiej ona się prezentowała, włosy muszą być podzielone na dwie części- długą i krótką.

Długość do ramion i slide back

Jeśli masz dłuższe włosy lub chciałbyś je zapuścić, to dobra wiadomość dla Ciebie jest taka, że fryzury z długich włosów znów zyskują na popularności, a przyczynił się do tego właśnie taki zawód jak barber. Włosy do ramion można układać na wiele sposobów. Nie dość, że mogą zostać przycięte równo na całej długości lub wycieniowane po bokach to jeszcze można je wygodnie związać do tyłu w razie, gdyby zaczęły nam zbyt przeszkadzać. Tzw. slide back prezentuje się bardzo dobrze i cieszy się powodzeniem na całym świecie.

Warto jednak pamiętać o tym, że cieńsze lub delikatniejsze włosy zazwyczaj powinny unikać tego rozwiązania, ponieważ będą wyglądać płasko i bez życia i mogą prezentować się trochę, jakby były desperacką próbą zachowania młodości.

Sprawdzony barber i dobry barber shop to podstawa w męskiej stylizacji włosów

Obecnie coraz więcej panów skupia się nie tylko na tym, aby ograniczyć wypadanie czy siwienie swoich włosów, ale też na tym by były one odpowiednio wystylizowane. Współcześni mężczyźni zdają sobie sprawę z tego, że odpowiednio dobrana fryzura i właściwa jej stylizacja to klucz do świetnego wyglądu. Właśnie dlatego barber to zawód, który wciąż zyskuje na popularności zwłaszcza w ostatnim czasie.

Dobry i sprawdzony barber nie tylko odpowiednio zadba o twoje włosy brodę i wąsy tak, aby były odpowiednio przystrzyżone. Ci najlepsi w swoim fachu prowadzą zazwyczaj dodatkowo barber shop, w którym będziesz mógł zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne produkty do pielęgnacji i stylizacji takie jak szampony odżywki czy pomady do włosów.