Wigilia dla uchodźców z Ukrainy

Styczeń to wyjątkowy miesiąc dla osób wyznania prawosławnego. To właśnie w tym czasie obchodzą oni święta Bożego Narodzenia. Kilka dni temu odbyła się wigilia dla ukraińskich uchodźców w Lublinie. W całej uroczystości udział wzięło ponad 200 osób. Co ciekawego działo się podczas tych uroczystości?

Uroczysta kolacja

Przygotowanie kolacji będzie się zajmowało ponad 40 wolontariuszy. Na stole pojawiły się tradycyjne ukraińskie potrawy świąteczne przygotowane przez ukraińskich kucharzy. Potrawy były przygotowane od serca, a na stole nie brakowało tradycyjnych świątecznych potraw. Samo wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17:00 w Centrum Kultury i trwało do godzin wieczornych.

Moc atrakcji

Organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje dla ponad setki ukraińskich dzieci, takie jak robienie pierników i ozdób świątecznych pod kierunkiem animatorów. Wydarzenie zostało sfinansowane przez Fundację Stock. Partnerami są Stowarzyszenie Homo Faber, Centrum Kultury w Lublinie i Lubelski Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie, którzy zapewnili niezbędne sale, wyposażenie i pomoc wolontariuszy.