Witaj w Lublinie – powitalny prezent dla noworodków

Fajna inicjatywa rusza właśnie w Lublinie. Miasto rozpoczęło akcję „Witaj w Lublinie!”. Całość polega na tym, że nowo narodzone dzieci otrzymają od miejskiego urzędu książeczki z rysunkami charakterystycznych symboli miasta. Skąd pomysł na akcję i jak to wygląda? Odpowiadamy!

Książeczka dla najmłodszych

Do akcji przyłącza każdy rodzic nowonarodztnego dziecka w mieście. Podczas rejestracji dziecka rodzice otrzymają tę publikację, która ma być dla nich pamiątką i przypominać o tym, że Lublin był pierwszym miastem w Polsce, które otrzymało tytuł „Europejskiej Stolicy Młodzieży”.
Książeczki zostały specjalnie stworzone dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy i są wykonane z materiałów bezpiecznych dla niemowląt. Ich treść została opracowana z wykorzystaniem psychologii rozwojowej.

Co znajduje się w kolorowych książeczkach?

Ilustracje dostosowano do specyficznych możliwości poznawczych noworodków i przedstawiają charakterystyczne dla Lublina symbole. Nie zabraknie takie motywów jak koziołek, trolejbus, Brama Krakowska, narysowane wyraźną czarną linią i wypełnione czerwienią i zielenią. Książeczki wydawane są w Urzędzie Stanu Cywilnego od 2 stycznia 2023 roku.