Studniówka tuż tuż – jak przygotowują się licealiści z Lublina?

Za kilkanaście dni rozpoczną się pierwsze studniówki. Jak co roku jest to wyjątkowy czas dla licealistów. Zainteresowanie udziałem w balach jest wśród uczniów wyjątkowo duże. Sami twierdzą, że po latach nauki zdalnej, najwyższa pora spotkać się i świętować na żywo.

Wyjątkowe wydarzenie dla licealistów

Jak wspomina Beata Jezierska, dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, studniówka to dla uczniów cały czas ważne wydarzenie. Studniówka to element wejścia w dorosłość. Z kolei Krzysztof Dąbek, dyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie informuje, że od tego roku szkoła jest już tylko i wyłącznie szkołą 5-letnią. Klasa, która w tym roku będzie kończyła edukację, jest ostatnią klasą 4-letniego liceum w 5-letnim Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. To niewątpliwie historyczne wydarzenie w dziejach szkoły.

Studniówka pokolenia Z

Jak podkreślają studenci, to jedyna impreza, na którą idzie się z całą klasą. Do tego sam proces organizacji jest niezwykle interesujący. Niektórzy uczniowie sami robią dekoracje, przygotowują przedstawienie, czy też tańczą poloneza. To wszystko jest przyjemne, bo dzięki ten uczniowie mogą spędzić razem czas. Z kolei psycholog dr Milena Marczak przypomina, że w tym roku studniówkę świętują osoby z pokolenia Z. Jak dodaje, są to osoby, które są otwarte, komunikują się ze światem, są bezpośrednie. Mają ogromną potrzebę kontaktu z rówieśnikami.

Życzymy udanej zabawy i odważnego kroku w wejście w dorosły świat.