W Teatrze dla dzieci nowe spektakle

Nowy sezon artystyczny w pełni. Tym razem aż trzy premierowe spektakle dla dzieci przygotował artystyczny zespół Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. O jakie spektakle chodzi?

Jakie spektakle zaplanowano na styczeń?

Rzeczniczka Teatru Andersena w Lublinie, Agata Will poinformowała, że zbliżają się trzy nowe premiery spektakli dla dzieci. Zaplanowano spektakl inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena „Na ziarnku grochu” w reż. Natalii Sacharczuk i Łukasza Staniewskiego. Będzie to przedstawienie dla najmłodszych dzieci w wieku od 1 do 5 roku życia. Jak powiedziała, będzie to świetna okazja, aby sprawdzić, czym dla dzieci może być andersenowski groszek. To doskonały spektakl na pierwszą wizytę w teatrze.

Jakie spektakle zaplanowano na marzec?

W marcu odbędzie się z kolei premiera „Tajemniczego Ogrodu” Frances Hodgson Burnett w reż. Anny Wolszczak. Spektakl dedykowany jest dla dzieci od 8 roku życia. Swoją treścią, formą i dźwiękiem ma przypominać o wadze relacji z naturą oraz drugim człowiekiem. Spektakl zostanie przełożony na obecne czasy. Mary z powodu epidemii straciła dom i rodziców. Colin ze względu na zdrowie w ogóle nie może wychodzić na zewnątrz.

Jakie spektakle zaplanowano na maj?

Natomiast na maj zaplanowano premierę „Królowej śniegu” Hansa Christiana Andersena w reż. Krzysztofa Rzączyńskiego. Jest to opowieść o Gerdzie, która wędruje przez różne krainy, aby na końcu odkryć, że odbyła drogę nie „do przodu” a „w głąb”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych do teatry Andersena w Lublinie.