Wiemy kto zagra na letnim brzmieniu

Ogłoszono już skład artystów na dwudniowy festiwal Letnie Brzmienia. Festiwal  odbędzie się 21 i 22 lipca w Browarze Perła w Lublinie.

Kto zagra podczas tegorocznego wydarzenia?

W line-upie znaleźli się popularni twórcy, takie jak Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, Paulina i Natalia Przybysz, Vito Bambino, a także projekt specjalny Babie Lato, który gromadzi przedstawicielki różnych światów muzycznych i oparty jest na opiece artystycznej Natalii Kukulskiej. W ramach festiwalu wystąpią również m.in. Zalia, Mery Spolsky, Szczyl, LemON, Ignacy, Rubens oraz Ars Latrans Orchestra. Karnety Regular oraz Final Call dostępne są do 31 maja lub do wyczerpania puli, natomiast bilety jednodniowe będą do nabycia od połowy kwietnia.

Kilka słów o letnim festiwalu

„Letnie brzmienie” to określenie odnoszące się do muzyki lub dźwięków, które kojarzą się z ciepłem, słońcem, plażą, wakacjami i ogólnie z letnim klimatem. Często jest to muzyka o szybkim tempie, z elementami rytmów latynoskich lub reggae. To także  utwory związane z hip-hopem, muzyką taneczną lub popową. W letnim brzmieniu można usłyszeć instrumenty perkusyjne, gitary, ksylofony, trąbki, saksofony i inne instrumenty, które nadają muzyce lekkości i radosnego nastroju. Ogólnie rzecz biorąc, letnie brzmienie ma na celu wzbudzenie pozytywnych emocji i asocjacji z wakacyjnymi przygodami.