Kostal Automobil Elektrik otwiera zakład w Świdnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej

W Świdnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej, na terenach należących do Panattoni, powstanie nowy zakład produkcyjny, magazyny oraz biura firmy Kostal Automobil Elektrik. Przedsiębiorstwo to specjalizuje się w wytwarzaniu zaawansowanych technologicznie komponentów elektronicznych, elektromechanicznych i mechatronicznych dla sektora motoryzacyjnego.

Kostal Automobil Elektrik wynajął obszar o powierzchni niemal 15 500 m² przeznaczony na produkcję i magazyny oraz około 1700 m² na biura w Panattoni Park Lublin IV, który zajmuje ponad 10 hektarów terenu w strefie gospodarczej. Burmistrz Świdnika, Waldemar Jakson, wyraził swoją wdzięczność za zaufanie inwestora w mediach społecznościowych i cieszy się z faktu, że kolejni przedsiębiorcy wybierają właśnie tę lokalizację dla rozwoju swoich firm.

Wcześniej, wiosną tego roku, firma Panattoni zakupiła ponad 10 hektarów gruntu w świdnickiej strefie z zamiarem stworzenia Panattoni Park Lublin IV. Kostal Automobil Elektrik stanie się częścią tego nowego kompleksu przemysłowego.

Firma Kostal, założona w 1912 roku, odnosi sukcesy na rynku od początku swojej działalności. W swojej ofercie posiada produkty najwyższej jakości, charakterystyczne dla marki Kostal. Obecnie inwestor działa w 21 krajach, nie tylko w sektorze motoryzacyjnym, ale również w branży fotowoltaicznej oraz systemów magazynowania energii. Początkowo firma powstała w Niemczech, a teraz rozwija się na arenie międzynarodowej.