Piknik charytatywny PsyWitanie Lata w Chełmskiej Bibliotece Publicznej

W sobotę 17 czerwca o godzinie 11:00 na terenach zielonych znajdujących się obok Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti odbędzie się wyjątkowe, charytatywne wydarzenie pod nazwą PsyWitanie Lata. Organizatorami tego pikniku są Fundacja Hospicjum Starego Psa u Psiej Mamy oraz Fundacja Piąte Koło, które działają na rzecz opieki nad psimi seniorami w Chełmie.

Podczas pikniku uczestnicy będą mieli okazję poznać podopiecznych hospicjum – starsze, schorowane psy, często zmagające się z niepełnosprawnościami takimi jak ślepota czy głuchota. Pieski te również chorują na przewlekłe dolegliwości, co wymaga od nich przyjmowania stałych leków oraz regularnych kontrolnych badań zdrowia. Ze względu na ich stan są to zwierzęta nieadopcyjne, które spędzają resztę swojego życia pod opieką Hospicjum Starego Psa u Psiej Mamy.

Udział w konkursach i loteriach organizowanych podczas pikniku pozwoli zgromadzić środki finansowe potrzebne na opiekę i leczenie tych psów. Wszyscy, którzy mają starsze psy wiedzą, że koszty związane z ich leczeniem potrafią być naprawdę wysokie. W trakcie imprezy będzie także możliwość zapoznania się ze sympatycznymi psiakami przeznaczonymi do adopcji.