Podsumowanie gali finałowej festiwalu Dwa Teatry w Zamościu

W ostatni poniedziałkowy wieczór miała miejsce uroczysta gala finałowa Festiwalu Dwa Teatry, który odbył się w Zamościu. W konkursie o główną nagrodę brało udział 16 przedstawień scenicznych z Teatru Telewizji oraz 28 słuchowisk radiowych z Teatru Polskiego Radia. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia.

Podczas gali otwarcia imprezy przyznano Wielką Nagrodę Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w obydwu teatrach. Wyróżnieni zostali Zofia Kucówna i Krzysztof Wakuliński. Dodatkowo, w kategorii słuchowisk radiowych rywalizowało również 9 premierowych słuchowisk z poprzedniego roku skierowanych do młodszej publiczności.

Zwycięzcą Grand Prix w dziedzinie sztuki teatralnej okazał się spektakl „Judasz z Kariothu” autorstwa Karola Huberta Rostworowskiego, wyreżyserowany przez Igora Gorzkowskiego. Komisja konkursowa doceniła nie tylko kunszt reżyserski Gorzkowskiego, ale również wkład Jarosława Żamojdy jako autora zdjęć do spektaklu oraz wybitne role aktorskie Łukasza Lewandowskiego (Judasz) i Wiktorii Gorodeckajej (Rachel).

Na uroczystej gali obecny był także prezes TVP, Mateusz Matyszkowicz, który poinformował o planach wprowadzenia większej liczby spektakli teatralnych do programu telewizyjnego jesienią tego roku.