Przebudowa ulicy Popiełuszki w dzielnicy Wieniawa

W najbliższym czasie ulica Popiełuszki w Lublinie będzie przechodzić gruntowną przebudowę. Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na tej ulicy zacznie obowiązywać już od piątku, 16 czerwca, a pojazdy komunikacji miejskiej będą musiały korzystać z wyznaczonych objazdów.

Przebudowa tej ważnej drogi w dzielnicy Wieniawa była planowana przez miasto od ubiegłego roku. Ulica Popiełuszki, która łączy aleję Długosza z aleją Sikorskiego, nie spełniała oczekiwań zarówno mieszkańców, jak i kierowców. Sytuacja dodatkowo pogorszyła się podczas ostatnich prac remontowych przy alei Racławickich, przez które ciężkie pojazdy budowlane oraz samochody korzystające z objazdów przemieszczały się tą trasą. Dzięki oszczędnościom osiągniętym podczas tamtej inwestycji udało się pozyskać fundusze na remont zniszczonej ulicy Popiełuszki. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zgodziła się na przekierowanie niewykorzystanych środków z dotacji unijnej na to nowe przedsięwzięcie.

Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju, podkreśla, że rozpoczęcie przebudowy ulicy Popiełuszki to realizacja postulatu zgłoszonego przez mieszkańców podczas spotkań w ramach cyklu „Plan dla Dzielnic”. W wyniku zmian na tej części miasta zostanie poprawiony komfort i bezpieczeństwo dla pasażerów komunikacji miejskiej, pieszych oraz kierowców. Główną część prac drogowych zaplanowano na okres letni, kiedy to ruch w mieście jest zdecydowanie mniejszy.