Politechnika Lubelska obchodzi 70. rocznicę swojego istnienia

Politechnika Lubelska z wielką pompą świętuje swoje 70-lecie. W celu uczczenia tego wydarzenia, już 23 czerwca na terenie uczelni odbędzie się Jubileuszowy Zjazd Absolwentów. Absolwenci są ważnym i niezwykle licznym elementem społeczności akademickiej. W roku 1957, z ówczesnej Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej, pierwszy rocznik liczący 8 osób ukończył studia spośród 14 zdających. Do roku 1963 liczba absolwentów tej szkoły wzrosła do 199 osób. Obecnie co roku Politechnika Lubelska wypuszcza na rynek pracy około 2 tysiące absolwentów. Jak podkreśla rektor uczelni, prof. Zbigniew Pater, istotne jest utrzymanie kontaktu z nimi oraz budowanie trwałych relacji opartych na partnerstwie, korzystaniu z ich wiedzy i doświadczenia w różnych sytuacjach.

Jubileuszowy Zjazd został zaplanowany jako dwuczęściowe wydarzenie: część oficjalna oraz część integracyjno-rozrywkowa. W trakcie pierwszej części, która odbędzie się w godzinach 15:00-16:00, planowane są spotkania absolwentów z kolegami i koleżankami ze studiów, a także z profesorami. Następnie zostanie zaprezentowana wystawa „Historia i Technika” w Centrum Informacji Naukowo-Technicznej, mieszczącym się przy ulicy Nadbystrzyckiej 36C (Rudy).

W ramach drugiej części wydarzenia, o godzinie 17:00, na terenach zielonych uczelni rozpocznie się piknik dla absolwentów, pracowników oraz przyjaciół Politechniki Lubelskiej. Uczestnicy będą mogli liczyć na występy artystyczne zespołów działających na uczelni, grillowanie, degustację jubileuszowego tortu czy też wspólną zabawę na dyskotece. Gwiazdą wieczoru będzie występ zespołu muzycznego Cookies Band. Osoby zainteresowane udziałem w Zjeździe mogą zgłaszać swoją obecność do 15 czerwca, korzystając z formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej uczelni.