BMW na brytyjskich tablicach irytuje mieszkańców Lublina

Mieszkańcy bloków znajdujących się przy ulicy Okrzei 2 w Lublinie od kilku tygodni borykają się z niecodziennym problemem. W samym centrum ich frustracji jest BMW z angielskimi tablicami rejestracyjnymi, które regularnie bezprawnie zajmuje miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Według jednego z naszych czytelników, dwóch mężczyzn w pełni sił, bez żadnych oporów ignorują uwagi sąsiadów i parkują swoje BMW na miejscu, do którego nie mają prawa. Tym samym pokazują brak szacunku dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz innych mieszkańców budynku.

Jak długo ta sytuacja utrzymuje się? Zdaniem naszego informatora, to już przynajmniej kilka tygodni. Mężczyźni parkują swoje auto na kopercie dla niepełnosprawnych, a za szybą ich BMW nie znajduje się żadna plakietka uprawniająca do takiego zachowania. Nasz czytelnik wielokrotnie podnosił ten problem, zarówno sam, jak i wspólnie z innymi mieszkającymi na tej samej ulicy. Mimo to, jego interwencje spotykały się z obojętnością ze strony właścicieli pojazdu.

Nasz rozmówca donosi także, że wieczorem BMW zniknie, lecz rano ponownie pojawia się na zakazanym dla siebie miejscu – najczęściej na kopercie lub na chodniku. Właściciele samochodu zupełnie ignorują fakt, że ich działanie jest niezgodne z prawem.

Sytuacja ta skłoniła naszego czytelnika do zgłoszenia sprawy Straży Miejskiej w Lublinie. Niestety, mimo wielokrotnych zapewnień dyżurnego o zajęciu się sprawą, żadne działania nie zostały podjęte. Frustracja naszego rozmówcy narasta, ponieważ nawet formalne skargi pozostają bez odzewu.