Festiwal Stolica Języka Polskiego

W tym roku, w kalendarzu kulturalnym kraju, miłośnicy literatury mogą z niecierpliwością oczekiwać na jedno wyjątkowe wydarzenie. Mowa tutaj o nadchodzącej edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego, który planowany jest do przeprowadzenia w dwóch miastach: Szczebrzeszynie i Zamościu.

Na tegorocznym festiwalu nie zabraknie znanych twarzy z polskiego świata kultury. Wśród zaproszonych gości znajdują się takie osobistości jak Grażyna Barszczewska, Joanna Bator, Agnieszka Budnik, Adam Ferency, Jacek Fedorowicz, Mikołaj Grynberg, Maja Komorowska czy Ryszard Krynicki. Lista gości obejmuje jednak znacznie więcej osób niż tylko te wymienione, co pokazuje twórczy rozmach tego wydarzenia.

Festiwal nie ogranicza się jedynie do wystąpień literackich. Organizowane są także różnorodne wystawy oraz koncerty, a dla miłośników kina przewidziano projekcje filmów. To wszystko sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Czy warto wspomnieć, że tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod patronatem Sławomira Mrożka? Bez wątpienia to dodatkowy atut tej imprezy, która zapowiada się jako prawdziwe święto polskiej literatury i kultury.