Historia do odkrycia podczas bezpłatnych spacerów z przewodnikiem PTTK

Położony na wschodzie Polski Zamość, z niepowtarzalnym urokiem i bogatą historią, jest miejscem, które warto odwiedzić. Dla wszystkich zainteresowanych jego historią, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK) organizuje specjalne spacery historyczno-literackie. Tego rodzaju bezpłatne wydarzenie, prowadzone przez doświadczonego przewodnika PTTK, będzie trwało trzy godziny i skupi się na temacie „Zamość w czasach współczesnych od 1918 r.”.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w tym spacerze będą mieli okazję zwiedzić ulice i place Zamościa w niedzielę 30 lipca. Punkt startowy to siedziba zamojskiego oddziału PTTK przy ulicy Staszica 31 w Zamościu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do godziny 14.

Przewodnik PTTK zaprasza również na kolejne spacerowanie po Zamościu, które odbędzie się 18 sierpnia. Podobnie jak poprzednie, także to będzie bezpłatne i potrwa trzy godziny. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat „Zamościa w Generalnym Gubernatorstwie 1939-1944” podczas spaceru po tzw. Hetmańskim Grodzie.