Mapa wskazująca śmiertelne wypadki w wakacje na stronie polskiej policji

Od pięciu lat strona internetowa polskiej policji zawiera mapę, na której zobrazowane są wszystkie śmiertelne wypadki, do których doszło podczas trwania wakacji. Policja utrzymuje ją na bieżąco, aby ukazać skalę tragedii, jakie mają miejsce na drogach w Polsce. Chodzi również o to, by skłonić użytkowników dróg do głębszej refleksji oraz zachęcić media do podejmowania debat na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Mapę uruchomiono ponownie wraz z rozpoczęciem tegorocznych wakacji, tj. 23 czerwca. W ciągu pierwszych 24 godzin od jej uruchomienia pojawiły się już na niej cztery przypadki śmiertelnych wypadków, w tym jeden zdarzył się na terenie województwa lubelskiego.

Wypadek ten miał miejsce 23 czerwca w Kraśniku. Doszło tam do tragicznego potrącenia rowerzysty przez motorowerzystę. Ze zgromadzonych dotychczas informacji wynika, że winą za zdarzenie obarczyć można 87-letniego rowerzystę, który nie zachował należytej ostrożności podczas próby skrętu w lewo. W wyniku potrącenia doznał on poważnych obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala, gdzie niestety zmarł. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że motorowerzysta był trzeźwy w chwili zdarzenia.