Nowa jakość komunikacji w powiecie zamojskim dzięki ogromnej inwestycji

Doskonale odnowiona droga z Miączyna do Niewirkowa to znakomicie przeprowadzona inwestycja, która ma duże znaczenie nie tylko dla lokalnych mieszkańców powiatu zamojskiego. Prace remontowe zostały niedawno zakończone i droga jest już dostępna do użytku. Odrestaurowany odcinek ma całkowitą długość 4,3 km i stanowi część większego układu komunikacyjnego powiatu. Całość prac pochłonęła niemal 5 milionów złotych.

Jest to inwestycja, która była bardzo potrzebna z wielu różnych powodów. Głównym celem było zapewnienie bezpośredniego połączenia z główną arterią transportową regionu, jaką jest droga krajowa numer 74. To jest jedna z najważniejszych informacji zawartych w komunikacie wydanym przez Starostwo Powiatowe w Zamościu po zakończeniu prac.

Uroczystość oficjalnego otwarcia odnowionej arterii komunikacyjnej miała miejsce w czwartek, 13 lipca. Cały projekt renowacji drogi kosztował dokładnie 4,9 miliona złotych. Inwestycję tę udało się przeprowadzić głównie dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie wynosiło około 3 miliony złotych.