Rajd Rowerowy Szlakiem Św. Jana Pawła II inauguruje festyn pełen energii i pasji

Szlak Świętego Jana Pawła II, poprowadzony od kościoła Świętej Rodziny do Placu Litewskiego, witali chętni na rajdzie rowerowym, który był otwarciem wydarzenia. Po zakończeniu jazdy, cykliści udali się na dziedziniec Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tam, pod pomnikami Jana Pawła II i prymasa Wyszyńskiego, złożyli kwiaty, upamiętniając tę ważną postać.

Odbywający się festyn przyciągał szeroki wachlarz atrakcji, między innymi pokaz sprzętu wojskowego oraz przemarsz grup rekonstrukcyjnych i Orkiestry Szkockiej przez Stare Miasto i Plac Litewski. Cechą szczególną dla miłośników militariów była możliwość podziwiania legendarnego czołgu Sherman M4A1 (76)W. Oprócz tego, uczestnicy mogli skorzystać ze strefy relaksu wyposażonej w gry planszowe i konsole oraz wziąć udział w lekcji szermierki pod okiem funkcjonariuszy radomskiej policji.

Festyn uraczył gości także licznymi konkursami, w których zwycięzcy mogli otrzymać atrakcyjne nagrody, takie jak skok w tandemie na spadochronie czy przelot balonem.

Zbigniew Jurkowski, radny miejski z Lublina i Społeczny Kierownik festynu o nazwie 'Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych’, podkreślił główny cel wydarzenia. Chodziło o to, aby pokazać młodym ludziom, że życie istnieje poza Internetem. Wychodząc naprzeciw wynikom badań sugerujących, że duża część młodzieży nie widzi sensu życia, organizatorzy chcieli ukazać im różne drogi do szczęścia – wskazując na ludzi pełnych pasji i charyzmy.