Wsparcie finansowe z budżetu państwa dla Krasnegostawu na budowę nowego mostu

Miasto Krasnystaw otrzymało obietnicę wsparcia ze strony rządu w wysokości niemal 31 milionów złotych. Środki te mają być przeznaczone na realizację ważnej dla lokalnej społeczności inwestycji – budowę mostu nad rzeką Wieprz. Oczekuje się, że ukończenie tego projektu nastąpi w roku 2026.

We wtorek, 30 czerwca, w Krasnymstawie doszło do ważnego wydarzenia. Władze miasta podpisały umowę, która gwarantuje dofinansowanie budowy nowego mostu nad Wieprzem.

Wiceminister infrastruktury, Rafał Weber, skomentował ten fakt, mówiąc: „Prawie 31 mln zł z programu Mosty dla Regionów zostanie przekazane do inwestora, czyli do burmistrza Krasnegostawu, który będzie realizować tę inwestycję. To jest najwyższa możliwa suma, którą możemy przeznaczać na takie projekty. Stanowi ona 80% kosztów szacowanych na realizację całej inwestycji. Dzięki tym środkom planowana przez mieszkańców Krasnegostawu inwestycja może zostać zrealizowana” – powiedział Weber i został przytoczony przez Polską Agencję Prasową.

Nowy most ma połączyć dwie ulice w Krasnostawie: Gawryłowa i Nieczaja. Plan inwestycji zakłada także wybudowanie dróg dojazdowych od ulicy Nieczaja do ulicy Kaczej.

Ryszard Madziar, doradca ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, był obecny przy podpisaniu umowy. Zwrócił uwagę na znaczenie tego projektu dla rozwoju regionu: „To historyczny dzień – samorząd starał się o fundusze na nowy most od początku lat 90. Ta inwestycja, o którą aktywnie zabiegał minister aktywów państwowych Jacek Sasin, to kolejny dowód na to, że jako polski rząd dbamy o zrównoważony rozwój województwa lubelskiego. Z jednej strony realizujemy duże projekty takie jak S17, S12, S19, ale jednocześnie realizujemy inwestycje mniejsze, komplementarne – ważne z perspektywy mieszkańców danej gminy czy powiatu”.