Możliwe ponowne otwarcie popularnej „Moczydło”

Przypadłość, która niedawno zagrażała popularnym terenom rekreacyjnym o nazwie „Moczydło” znajdującym się przy zalewie w Nieliszu, uległa zahamowaniu. Niegdyś groźne sinice, które rozkwitły w tamtych okolicach, nie stanowią już zagrożenia. Zamojska Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przekazała nam tę informację w ostatni piątek miesiąca (30 czerwca).

Genowefa Nowak, której obowiązki obejmują nadzorowanie działalności sanitarnej jako kierownik oddziału w zamojskim sanepidzie, potwierdziła, że analizy wody są satysfakcjonujące. Wody kąpieliskowe cechuje czystość, co umożliwia ponowne otwarcie „Moczydło” dla odwiedzających – zapewnia.

Zdecydowanie jest to informacja dodająca otuchy. „Moczydło” zdobyło ogromną popularność nie tylko na terenie Zamojszczyzny, ale również w całym regionie. Każdego roku podczas sezonu letniego zalew przyciąga tłumy turystów i entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu, spragnionych kąpieli słonecznych i morskich. Oferowany przez „Moczydło” urok naturalny oraz możliwości rekreacyjne przemawiają do szerokiej grupy osób.