Zaplanowane atrakcje w Roztoczańskim Parku Narodowym

Roztoczański Park Narodowy jest miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić, szczególnie dla rodzin z dziećmi. W najbliższym czasie park ma zamiar zorganizować wiele interesujących wydarzeń. Jednym z nich jest III Lubelskie Spotkania z Przyrodą, które odbędzie się w sobotę, 5 sierpnia, i będzie miało temat „Przygoda z konikiem polskim”. Następnego dnia zaplanowany jest Dzień Otwarty RPN, który również obfitować będzie w różne atrakcje.

III Lubelskie Spotkania z Przyrodą będą miały miejsce w kilku lokalizacjach. Począwszy od godziny 10:00, Ośrodek Hodowli Zachowawczej w osadzie Florianka (położona na leśnej trasie między Zwierzyńcem a Góreckiem Starym) zaprasza na jazdę konną, warsztaty rękodzieła oraz pokazy tradycyjnego pieczenia podpłomyków. Dodatkowo, uczestnicy będą mogli zwiedzić tamtejszą Izbę Leśną. Wszystkie te atrakcje będą dostępne do godziny 16:00.

To doskonała okazja do spędzenia ciekawego czasu na łonie natury, poznania tajników hodowli koników polskich i spróbowania tradycyjnych potraw pieczonych na miejscu. Nie bez znaczenia jest również możliwość zdobycia umiejętności w zakresie rękodzieła. Dlatego też warto skorzystać z bogatej oferty Roztoczańskiego Parku Narodowego.