Emocje piłkarskie w Lublinie: eliminacje Ligi Europy na miejscowym stadionie

Wkraczając w najbliższe dni, miłośnicy futbolu z Lublina będą mieli okazję do silnych sportowych emocji, a to za sprawą nie tylko lokalnej drużyny Motor. To dlatego, że 31 sierpnia na Arenie Lublin odbędzie się mecz 4. rundy eliminacji Ligi Europy. W tym spotkaniu zmierzą się Zoria Ługańsk z Ukrainy oraz zwycięzca dwumeczu między Slavia Praga z Czech a SK Dnipro-1 z Ukrainy. Nawet jeśli lubelska drużyna dozna porażki, to europejskie puchary zagoszczą w naszym mieście jesienią.

Zoria Ługańsk nie organizuje swoich meczów międzynarodowych na domowym stadionie ze względu na trwający konflikt zbrojny na Ukrainie. Właśnie rok temu ta drużyna brała udział w sierpniowych kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy na stadionie w Lublinie. Niemniej jednak, Zoria musiała pożegnać się z rozgrywkami już podczas trzeciej rundy eliminacji. Mimo iż pokonali rumuńską Uniwersitateę Craiovą 1:0 na Arenie Lublin, to rewanż okazał się być dla nich nieudany, bowiem przegrali 3:0 i rywale awansowali do kolejnej rundy.

Ukraińska drużyna po zajęciu trzeciego miejsca w sezonie 2022/23 Premier-lihi, przystąpi do rozgrywek pucharowych dopiero od czwartej rundy. W sytuacji zwycięstwa, drużyna awansuje do fazy grupowej, co oznacza, że na lubelskim stadionie odbędzie się przynajmniej trzy mecze Ligi Europy. Natomiast w przypadku porażki drużyny Nenada Lalatovicia z Slavią lub Dnipro, Zoria będzie rywalizować w grupie Ligi Konferencji Europy.

Informacje o grze Zorii na stadionie w Lublinie zostały oficjalnie ogłoszone na profilu drużyny w mediach społecznościowych. Portal „Weszło” informował o tym już na początku czerwca.