Platinum Motor Lublin – faworyt PGE Ekstraligi 2023

Zespół Platinum Motor z Lublina, będący aktualnym mistrzem, jest jednym z przewidywanych liderów PGE Ekstraligi w 2023 roku. Po zakończeniu sezonu zasadniczego, drużyna uplasowała się na drugim miejscu, a teraz czeka ją rywalizacja w ćwierćfinale play-off, przeciwko For Nature Solutions KS Apatorowi z Torunia. Niemniej jednak, drużynę dotknął problem w postaci kontuzji jednego z kluczowych zawodników – Jacka Holdera. Dariusz Stenka, znany jako legenda Motoru, jest zdania, że mimo nieobecności Holdera, drużyna powinna poradzić sobie w ćwierćfinale. Ale aby myśleć o obronie mistrzowskiego tytułu z 2023 roku, obecność Holdera jest już niezbędna.

Według Stenki, Mateusz jest w dobrej formie i bez trudu powinien podjąć się roli Holdera. Mimo to wszyscy w drużynie oczekują na jego powrót. Stenka wyraził przypuszczenia, że choć bez Holdera Motor prawdopodobnie pokona Apatora, to aby móc myśleć o finałach, Holder musiałby wrócić do składu. Wszystko będzie zależało jednak od jego formy po powrocie do gry. Stenka wyraził również nadzieję na to, że operacja ręki Holdera przebiegnie bez komplikacji.

Stenka przyznał, że konieczne będzie wprowadzenie zmian do składu drużyny i najprawdopodobniej Jarek będzie musiał opuścić zespół. Jeśli jego miejsce zajmie Kubera a Cierniak zastąpi Kuberę na pozycji U-24, to Platinum Motor nadal będzie jedną z najlepszych drużyn w Polsce. Przydałby się także Wiktor Przyjemski na pozycji juniora, chociaż wiadomo, że zdobycie go może być trudne. Stenka przypomina jednak o tym, że podobnie mówiono o Zmarzliku, a teraz jest on zawodnikiem Motoru.

W opinii Dariusza Stenki, bardzo trudno byłoby kogokolwiek skomponować bardziej perspektywiczny i silniejszy skład niż ten w Platinum Motor Lublin. Potencjalny skład: Zmarzlik, Kubera, Cierniak, Lindgren i Holder, wraz z juniorami byłby fantastyczny. Do tego należy doliczyć najbardziej utalentowanego żużlowca dekady – Przyjemskiego. Taki skład mógłby być spełnieniem marzeń.