Groźne zdarzenie drogowe na lubelskich ulicach

Niebezpieczny incydent drogowy miał miejsce w Lublinie, na al. Unii Lubelskiej, w porannej godzinie w poniedziałek. W wyniku kolizji czterech samochodów, siedem osób doznało obrażeń, w tym również czworo dzieci.

Wypadek, do którego doszło o 10.00 rano na al. Unii Lubelskiej, miał miejsce na skrzyżowaniu z ulicą Zamojską. Zderzyły się tam cztery samochody osobowe: Seat, Skoda, Ford i Volkswagen. Na miejscu natychmiast zareagowały służby ratownicze, takie jak ratownictwo medyczne, straż pożarna oraz policja.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że trzy pojazdy – Seat, Skoda i Ford – jechały al. Unii Lubelskiej od strony al. Tysiąclecia. Kierujący Seatem i Skodą zareagowali prawidłowo na czerwone światło i zatrzymali się przed skrzyżowaniem. Niestety, jadący za nimi kierowca Forda nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i bez zahamowania wtargnął pomiędzy dwa zatrzymane auta. W rezultacie tego manewru doszło do kolizji z Volkswagenem, którym kobieta jechała od strony Galii i skręcała w lewo w ul. Zamojską.

W wyniku tego groźnego zdarzenia rannych zostało siedem osób, w tym czworo małoletnich. Wszystkie poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala. Policja obecnie prowadzi dochodzenie, aby dokładnie ustalić okoliczności wypadku. Przez długi czas ruch na al. Unii Lubelskiej w kierunku Gali był całkowicie sparaliżowany.