Ręczne piłkarki MKS FunFloor Lublin zdobywają drugie miejsce w międzynarodowym turnieju na Słowacji

Po trzech zwycięstwach i jednej porażce, drużyna ręcznych piłkarek MKS FunFloor Lublin, przygotowująca się do sezonu ekstraklasy, zajęła drugą pozycję w międzynarodowym turnieju – Pucharze Miasta Michalovce na Słowacji. Lubelski zespół triumfował w pojedynkach z Iuventą Michalovce, gospodarzami turnieju (26:23), mistrzami czesko-słowackiej MOL Ligi – Slavią Praga (35:18) oraz ukraińską Galiczanką Lwów, rywalkami z polskiej ekstraklasy (33:25). Zespół pod wodzą trenerki Edyty Majdzińskiej ponosił jedną porażkę przeciwko węgierskim zawodniczkom Alba Fehervar KC (24:25), które po komplecie zwycięstw sięgnęły po turniejowy puchar.

– Pozwoliłyśmy rywalkom na oddanie zbyt wielu rzutów z drugiej linii, a także miałyśmy problemy z pokonaniem ich bramkarki Molli Kubina, nawet kiedy byłyśmy w dogodnej sytuacji – skomentowała mecz Aleksandra Tomczyk, reprezentacyjna rozgrywająca. – Ta gra pokazała nam, że musimy poprawić naszą skuteczność – dodała.

Było to drugie spotkanie w ramach turnieju. W kolejnych meczach ze Slavią Praga i Galiczanką Lwów drużyna FunFloor znacząco poprawiła swój atak, m.in. dzięki skutecznemu wykorzystywaniu szybkich kontrataków.

W zeszłym tygodniu lubelskie wicemistrzynie kraju brały udział również w turnieju w Rumunii. W najbliższy weekend w Lublinie odbędzie się 1. Memoriał Edwarda Jankowskiego, bywalca stołu trenerskiego drużyny. Gościnnie wystąpią tam Iuventa Michalovce (Słowacja), CS Minaur Baia Mare (Rumunia) i MKS PR URBIS Gniezno.

25 sierpnia drużyna MKS FunFloor uda się do Niemiec na dwumecz z Thuringer HC. Ten ostatni zespół dotarł do Finału Four Ligi Europejskiej EHF w ubiegłym sezonie.