Jarmark Pawłowski – święto regionalnej kultury i rzemiosła

W niedzielę, 6 sierpnia, odbyło się coroczne wydarzenie znane jako Jarmark Pawłowski, które jest hołdem dla lokalnych tradycji i rzemieślniczych praktyk. To folklorystyczne zgromadzenie, zorganizowane w miejscowości Pawłów na terenie gminy Rejowiec Fabryczny, przyciągnęło tłumy entuzjastów z różnych stron regionu. Nie zabrakło także mistrzów ludowego rzemiosła.

Każdego roku, starając się naśladować ducha historycznych jarmarków, Jarmark Pawłowski jest organizowany w pierwszą niedzielę sierpnia. Jak zwykle, zgromadził miłośników folkloru oraz przedstawicieli zawodów, które powoli zanikają. Wśród nich można było spotkać garncarzy, bednarzy, kowali i wikliniarzy, a także wielu innych twórców i rzemieślników prezentujących swoje wyroby.

Goście mogli cieszyć się licznymi stoiskami oferującymi unikalne przedmioty i produkty. W bogatym asortymencie znalazły się dębowe beczki, drobiazgowe szydełkowe obrusy, piękna ręcznie wykonana biżuteria, wiklinowe kosze, tradycyjnie wypiekany chleb, domowe wędliny, naturalny miód prosto z pasieki i wiele innych fascynujących pozycji.

Jarmark nie mógłby obyć się bez muzycznych występów kapel ludowych. Na koniec wieczoru na scenie pojawił się słynny polski zespół „Czerwone Gitary”, stanowiący główną atrakcję muzyczną tego dnia.