Nowa obwodnica Tomaszowa Lubelskiego już otwarta dla kierowców

Po długotrwałych pracach budowlanych, kierowcy mogą już korzystać z nowo wybudowanej obwodnicy miasta Tomaszów Lubelski, która stanowi część drogi ekspresowej S17. Jest to pierwszy oddany do użytku odcinek trasy prowadzącej od Piask do granic Ukrainy.

Prace nad konstrukcją obwodnicy rozpoczęły się na wiosnę 2019 roku. W trakcie realizacji projektu podjęto decyzję o dodatkowej rozbudowie i utworzeniu drugiej jezdni na odcinku długości około 5,4 kilometra.

Wiceminister infrastruktury, Rafał Weber, podkreślił znaczenie inwestycji twierdząc: „Budujemy spójną, bezpieczną sieć drogową w każdym regionie kraju. Kilka lat temu zapowiedzieliśmy budowę ekspresowej obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego i zagwarantowaliśmy, że będzie to pełna, dwujezdniowa obwodnica. Dzisiaj proces budowy zakończył się, a kierowcy uzyskują nową jezdnię nowej, bezpiecznej drogi. Mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego mogą odetchnąć z ulgą: ruch ciężki na ulicach ich miasta zmniejszy się, a poruszanie się po nich stanie się bezpieczniejsze”.

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad podała informacje o skomplikowanych elementach inwestycji: „W ramach inwestycji powstało 14 obiektów inżynierskich, w tym sześć wiaduktów pełniących dodatkowo funkcję przejść dla zwierząt średnich i małych, drogi do obsługi ruchu lokalnego oraz urządzenia ochrony środowiska”.