Piesza pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę – możliwe utrudnienia w ruchu

W nadchodzący czwartek, 3-go sierpnia, z Lublina rozpoczyna się piesza pielgrzymka do sanktuarium na Jasnej Górze. Z tej okazji, Urząd Miasta Lublin informuje o możliwości wystąpienia utrudnień dla kierowców.

Przedstawicielka biura prasowego lubelskiego ratusza, Justyna Góźdź, podała szczegółowy plan trasy pielgrzymki. Zgodnie z zapowiedziami, pielgrzymi mają opuścić plac Katedralny o godzinie 10:30. Następnie ich ścieżka będzie prowadzić przez ulicę Królewską, plac Łokietka, Krakowskie Przedmieście, plac Litewski i po raz kolejny Krakowskie Przedmieście. Końcowym etapem ich drogi przez miasto będą Aleje Racławickie oraz Aleja Kraśnicka aż do granic Lublina.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez panią Góźdź, w trakcie przemarszu pielgrzymów grupy te będą poruszać się jednym pasem ruchu. W związku z tym mogą pojawić się pewne utrudnienia dla innych użytkowników dróg.

Celem końcowym 45. Lubelskiej Pielgrzymki jest Jasna Góra, do której pielgrzymi mają dotrzeć 14 sierpnia. Trasa ta liczy sobie około 320 kilometrów. W trakcie tej długiej podróży wierni będą mogli odpoczywać nocując w szkołach oraz domach prywatnych gospodarzy.