Finansowanie sterylizacji i chipowania zwierząt w Lublinie

Ponownie mieszkańcy Lublina mają możliwość skorzystania z dofinansowania na sterylizację i chipowanie swoich zwierząt domowych. Teraz już można telefonicznie umawiać się na wizyty u wybranych lekarzy weterynarii.

Sterylizacja psów oraz kotów żyjących na wolności jest częścią corocznej akcji, która jest finansowana z budżetu obywatelskiego Lublina, a także realizowana przez trzy projekty w tym zakresie. W roku poprzednim, również dzięki funduszom z budżetu obywatelskiego, udało się zrealizować sterylizację 166 psów oraz 124 kotów prywatnych, a także 293 kotów wolnożyjących. Dodatkowo 193 psy zostały poddane zabiegowi implantacji mikroczipów.

Akcja ta jest skierowana do właścicieli psów i kotów zamieszkałych na terenie Lublina, którzy zapewniają opiekę swoim zwierzakom. Mogą z niej skorzystać również opiekunowie społeczni kotów bezdomnych, posiadający specjalne uprawnienia udzielane przez magistrat lub organizacje pozarządowe związane ze schronieniem i ochroną zwierząt.

Wszystkie osoby zainteresowane tą ofertą, mogą umówić się na wizyty we wskazanych gabinetach weterynaryjnych za pośrednictwem kontaktu telefonicznego.