Słowiańskie Święto nad Zalewem Maczuły

W gminie Leśniowice, przy zalewie Maczuły, w sobotę 2 września odbędzie się wyjątkowy event inspirowany kulturą i tradycją naszych słowiańskich przodków. Wydarzenie to idealna okazja do miłego spędzenia czasu na łonie natury przy zakończeniu wakacyjnej przerwy.

Zaczynając od godziny 14:00, uczestnicy będą mogli wziąć udział w serii otwartych warsztatów. Te będą się odbywać przy słowiańskiej chacie, a są częścią projektu „My Słowianie – gmina Leśniowice 2023”.

Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach, Wanda Jaroszczuk, mówi o bogatej ofercie warsztatowej. Uczestnicy będą mieli okazję do odkrywania tajemnic starożytnej sztuki tkackiej oraz przyrządzania dawnych potraw słowiańskich. Wyroby kulinarne takie jak podpłomyki czy rozmaite pasty z dodatkiem ziół stanowią niekwestionowany hit tych warsztatów. Miłośnicy sztuki garncarskiej natomiast będą mogli spróbować swoich sił w lepieniu naczyń z gliny i poznają technikę toczenia naczyń na kole garncarskim. W programie zaplanowane są również warsztaty tworzenia tradycyjnych ozdób słowiańskich, a także pokazy i nauka fireshow.